Krowarzywa - moja ulubiona knajpka z wegeburgerami (i nie tylko), w której można jeść talerze ;)

in hive-191315 •  12 days ago  (edited)

Read this post on TravelFeed.io for the best experience


20160811_144022.jpg

Tym razem zapraszam was w podróż kulinarną do mojej ulubionej wegańskiej burgerowni - Krowarzywa. Lubię co jakiś czas wybrać się tam coś zjeść. Wiele osób mówi, że nie najadłoby się burgerem bez mięsa, a ja zawsze czuję się "pełna" po zjedzeniu bułki wypełnionej wieloma świeżymi warzywami oraz kotletem z dodatkiem kasz albo tofu, czy warzyw strączkowych itp. Atutem tych "dużych kanapek" są też świeże sosy o ciekawych smakach: vegan majonez, musztardowym, barbecue, koperkowym, pomidorowym lub pomidorowym na ostro. Wybiera się dwa sosy. Ja najczęściej zamawiam dwa różne. Jednym jest smarowany spód bułki, a drugim - góra. W stałej ofercie wegeburgerowni znajdziecie:


"Jaglanex

Kotlet z kaszy jaglanej, pestek dyni i słonecznika, z kolendrą.

Cieciorex

Kotlet z ciecierzycy, papryki, natki pietruszki i ziół.

Vegan Pastrami

Kawałki marynowanego i pieczonego seitana z przyprawami.

Smak miesiąca - np. Seitan Teriyaki

Burger z batatów i czarnego sezamu.


Każdy Burger zawiera sałatę, szpinak, paprykę, cebulę czerwoną, kiełki i ogórki piklowane."


Źródło: krowarzywa

20190530_215500.jpg

W menu są też wegańskie kebaby i wrapy, a także napoje, np. lemoniady. Przyznam, że nigdy ich nie próbowałam. Zawsze przychodzę tam na wegeburgera. Mój ulubiony to Jaglanex, jadłam też Cieciorexa i kilka burgerów ze Smaków Miesiąca, np. Dynex, ale nic nie przebiło mojego ulubieńca ;) choć myślałam, że burger z dynią będzie dla niego solidna konkurencją.

20190530_215457.jpg

Krowarzywa ma swoje lokale w wielu miastach w Polsce - w Krakowie, Warszawie, Łodzi, we Wrocławiu, w Poznaniu, Rzeszowie, Gdańsku, Toruniu, Szczecinie i w Białymstoku. Byliście może kiedyś w którymś z nich? Lubicie wegeburgery? :)

20190606_212204.jpg

Co do wystroju restauracji. Jest nowoczesny, ale niestety niekomfortowy. Na małej przestrzeni poustawianych jest wiele stolików blisko siebie. Szkoda, bo czasem człowiek umówi się z kimś i chciałby mieć choć minimalne poczucie prywatności. Jeśli w lokalu jest mało ludzi to nie ma problemu, ale przy dużej ilości klientów (a często się to zdarza) lepiej wziąć burgera ze sobą, albo - gdy jest ciepło usiąść przy stoliku na zewnątrz. Tam jest o wiele więcej miejsca. Ciekawe jak to wygląda teraz, w czasach koronawirusa. Przyznam, że przez pandemię mocno ograniczyłam moje wyjścia do tej wegeburgerowni. Z fajnych rozwiązań o których bym jeszcze chciała wspomnieć - kiedyś burgery podawano na ekologicznych, owsianych talerzykach. Można je było później zjeść ;) To było świetne i ekologiczne. Teraz nie zawsze się pojawiają, ale czasem można na nie trafić. Na plus są również drewniane sztućce.

Po złożeniu zamówienia przy kasie, otrzymujemy niewielkie urządzenie, taki jakby pager, który pika, gdy nasz posiłek jest gotowy do odbioru. W łazience w lokalu jest dużo aktywistycznych wlepek.

20190606_212119.jpg

Gdybyście chcieli zrobić w domu wegeburgera Jaglanex, na youtubowym profilu Krowarzywa udostępniony jest filmik z przepisem:

[//]:# (!pinmapple 52.197086 lat 21.085550 long d3scr)
View this post on TravelFeed for the best experience.
Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Congratulations, your post has been added to Pinmapple! 🎉🥳🍍

Did you know every user has their own profile map?
And so does every post as well!

Want to have your post on the map too?

  • Go to Pinmapple
  • Click the get code button
  • Click on the map where your post should be (zoom in if needed)
  • Copy and paste the generated code in your post (Hive only)
  • Congrats, your post is now on the map!

Congratulations @katiefreespirit! You received the biggest smile and some love from TravelFeed! Keep up the amazing blog. 😍 Your post was also chosen as top pick of the day and is now featured on the TravelFeed.io front page.

Thanks for using TravelFeed!
@pl-travelfeed (TravelFeed team)

PS: Why not share your blog posts to your family and friends with the convenient sharing buttons on TravelFeed.io?

Naprawdę nie mam nic przeciw wszelkim ludziom i ruchom z wege na początku :-). Ale przyznam szczerze, że przy wege majonezie serce mi krwawi ;-P.

Nie trzeba być restrykcyjnym weganinem, żeby chodzić do takich knajp. Ja lubię jeść zwykły majonez :) Ale w 80% jestem wege i jak jem jajka to tylko od zaprzyjaźnionego rolnika, co do którego wiem, że jego kury mogą sobie swobodnie biegać po podwórku i skubać trawkę. Jestem przeciwna hodowlom przemysłowym.

Oczywiście, że nie trzeba - i mi się czasem zdarza jadać w takich knajpkach ;-). Tylko jakoś tak zakłuło jak przeczytałem 'wege majonez', w sumie nie wiem czemu :-).

Dość często mam jajka od cioci, której kurki umierają ze starości i żyją w luksusowych warunkach na dużym podwórku. Ale czasem niestety muszę kupić w sklepie - już od lat nie kupiłem świadomie jajek od kur, które nie były z wybiegu (nie 1PL). Nie wiem tylko jak to się przekłada na rzeczywistość :-|.

To fajnie, że pod tym względem mamy podobnie :) A co do triggerującego Cię wege majonezu. Weganie odżywiają się wyłącznie produktami pochodzenia roślinnego, a że potrzebują jakiegoś odpowiednika majonezu to powstał ten wege majonez. Ale nie wiem co on ma dokładnie w składzie. Podobno smaczne jest mleko owsiane z takich innych wegańskich zamienników.

Dzięki, że jesteś częścią społeczności #pl-travelfeedTwój post został również udostępniony w grupie TravelFeed Polska na Facebooku i przez profil na Twitter zapraszam do śledzenia tych dwóch profili.Jeżeli przeoczyliście post o zmianach zasad publikacji i kuracji postów na tagu #pl-travelfeed polecam się z nim zapoznać. Zmiany wynikają z faktu, że jesteśmy częścią dużego projektu Travelfeed.io i staramy się propagować posty podróżnicze pośród polskiej społeczności.Poniżej znajdziecie ważne posty dzięki, którym łatwiej opanujecie publikowanie na Travelfeed.io

Przewodnik jak zacząć z TravelFeed.io

Przewodnik jak publikować posty na TravelFeed.io

Pamiętaj o zmianie języka na polski, tylko takie posty możemy kurować.